Vai sēdekļu pārvalku iegāde ir kaprīze vai nepieciešamība? Bez šaubām tais ir nepieciešamība. Tie pasargās jūsu maku no nevajadzīgām izmaksām uz ķīmisko tīrīšanu, salonu no netīrumiem un ļaus saglabāt sēdekļa apšuvumu tā sākotnējā izskatā, turklāt uzlabos interjera izskatu kopumā. Pareizi izvēlēti un uzstādīti sēdekļu pārvalki pataisīt braukšanu daudz patīkamāku.

1. Kādus pārvalkus izvēlēties?

Patērētājam ir izvēle starp universāliem un modeļu sēdekļu pārvalkiem. Modeļu čeholi, pilnībā atkārto sēdekļu formu un cieši pieguļ pie apdares. Par tiem būs jāmaksā vairāk nekā par universālajiem, taču kalpos tie ilgāk un perfekti “sēdēs” uz sēdekļiem.
Universālie čeholi nav šūti konkrētam automašīnas modelim, nav pārdomātu stiprinājumu, kas ļautu tos pareizi un cieši nofiksēt, tādēļ tie izskatās kā maisi un bieži vien saburzās un pat traucē vadītājam.

2. Materiāls

Materiāla izvēle nosaka pārlku ekspluatācijas īpašības. Tos izgatavoto vai no auduma vai no eko-ādas. No parasta auduma izgatavo lētākus eksemplārus. Audums ekspluatācijas laikā savāc sevī putekļus, slikti pieguļ un pat noslīd neaizsargājot sēdekļus.

Savukārt eko-ādai ir pietiekoši daudz priekšrocību. Tas ir izturīgs un viegli kopjams materiāls, kas labi sevi parāda gan zemās, gan augstās temperatūrās. Eko-āda pati par sevi neuzkrāj putekļus, turklāt no tās ir viegli notīrīt visus netīrumus. Mūsu izmantotā eko-āda labi saglabā savu formu, neizstiepjas,  jo tai ir porolona pamatne. Izstrādājumi, kas izgatavoti no augstas kvalitātes materiāliem, ir izturīgi pret nodilumu un mehāniskiem bojājumiem.

3. Krāsa un dizains

Automašīnu pārvalku pirkšana ir atbildīgs process, labi pārvalki kalpo ilgi un iespējams tas ir vienreizējs pirkums.

Vislabāk ir pieskaņot čeholus plastmasu, griestu un paneļu krāsai, bet ne virsbūves krāsai. Sēdekļi ar nepareizi izvēlētu krāsu, izskatīsies salonā, ka izrauti no cita auto.

4. Funkcionalitāte

Augstas kvalitātes sēdekļu pārvalki pilnībā saglabā visu salona opciju funkcionalitāti. Ja tie ir kvalitatīvi uzstrādāti un šūti tad roku balsti, galvas balsti, galdiņi un ar atmetamie aizmugurējie sēdekļu netiek bloķēti un to funkcionalitāte tiek saglabāta.

Čeholi pilnībā pārklāj visu sēdekli.  Jā sēdeklī ir gaisa spilveni tad to vietā ir jābūt speciālai šuvei, kas netraucē Airbagu darbībai.